Ogłoszenia parafialne

 

                                                                                 

 

XIV Niedziela Zwykła

05.07. 2020 

 

 


1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmianka tajemnic różańca po Mszy św. o godz.7.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach św.

 
2/Odpowiadając na apel abpa Marka Jędraszewskiego dzisiaj po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na powodzian.

 

3/Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Również w tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.

 

4/ W kilku parafiach naszej Archidiecezji zostały zainstalowane tace elektroniczne. Również działa już ona w naszej parafii.

  

5/ W nawiązaniu do naszego ogłoszenia odnośnie posługi na cmentarzu informujemy, że Rada Parafialna spośród kilku zgłoszeń wytypowała usługi Pana Jana Kasperka. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.

 

6/ Jesteśmy w trakcie koszenia trawy na cmentarzu , prosimy również, aby opiekujący się grobami zadbali o nie. W miarę możliwości prosimy o niepozostawianie na cmentarzu wiązanek, dekoracji oraz trawy – kontener służy tylko i wyłącznie do składowania zużytych zniczy i świec.

 

7/ Od przyszłej niedzieli (12 lipca) do końca wakacji wprowadzany możliwość zwiedzania naszego kościoła. Po mszach świętych o 9.00 i 11.00 odbędzie się krótka prelekcja o historii naszego kościoła i parafii. Po prelekcji będzie możliwość zakupu pamiątek związanych z naszym kościołem. Zachęcamy gości do licznego przybycia i prosimy kwaterodawców o informowanie o tej sprawie wypoczywających w ich ośrodkach.

   

8/ Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek : wsp. bł. Teresy Ledóchowskiej

We środę: wsp. św. Jana z Dukli

W sobotę: święto św. Benedykta, opata i patrona Europy

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzmy wszelkich Bożych łask na ten czas, siły, a tym którzy są na wakacjach miłego wypoczynku.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, siedziba: Kościelisko, Kubińca 150.