Ogłoszenia parafialne

 

 

 

Parafia św. Kazimierza w Kościelisku

34-511 Kościelisko

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

 

 

1/W związku zagrożeniem epidemicznym i zgodnie z dekretem ks. abpa Marka Jędraszewskiego do 11 kwietnia w naszej parafii Msze św. w niedziele będą recytowane. Mamy obowiązek przestrzegać, aby nasze zgromadzenia nie przekraczały 5 osób.  Przypominamy, że Komunię św. przyjmujemy na rękę.

 

2/ Msze święte są odprawiane o stałych porach o 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę o 7,9,11,19.

Transmisja Mszy św. przez parafialnego facebooka :

poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota – godz.7.00

środa, piątek – godz.18.00

niedziela – godz.11.00

 

3/ W tym tygodniu przypada I Piątek (Msza św. i krótka adoracja) i I Sobota miesiąca (rano Msza św. i adoracja).

W tym miesiącu z powodu zaistniałej sytuacji nie będzie odwiedzin chorych.

 

4/ Możliwość do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a

w czwartek od godz. 17.00 do 18.00

w piątek od 16.00 do 17.15

 

4/ Sprawy kancelaryjne załatwiamy tylko przez telefon w godzinach kancelaryjnych. Wyjątek stanowią sprawy dotyczące pogrzebu. Prosimy o kontakt telefoniczny rodziców, których dzieci w najbliższym czasie mają przyjąć sakrament chrztu świętego.

 

5/W związku z wieloma pytaniami odnośnie Sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii św. informujemy, że daty tych wydarzeń zostaną ustalone w odpowiednim czasie.

 

6/Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy indywidulanej w intencji wygaśnięcia wirusa, w intencjach chorych , służby zdrowia i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo.

 

7/ Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy sprawiła, że  przygotowanie do Świąt Wielkanocnych musi mieć wymiar szczególnie osobisty, do czego gorąco wszystkich zachęcamy.

 

 

8/ W minionym tygodniu do Pana odeszli śp. Ryszard Mateja – Torbiarz i śp. Andrzej Oleś.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

W związku z licznymi mailami i telefonami odnośnie utrzymania parafii i niemożliwością normalnego wsparcia parafii poprzez niedzielną "składkę" podajemy numer konta parafialnego na które można składać ofiary:

 

Parafia rzymskokatolicka św. Kazimierza
34-511 Kościelisko
ul. Nędzy Kubińca 150

nr rachunku: 60 8821 0009 0000 0005 9120 0001

Bóg zapłać za wsparcie!

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, siedziba: Kościelisko, Kubińca 150.