Ogłoszenia parafialne

                        

 

 

Parafia św. Kazimierza w Kościelisku

34-511 Kościelisko

XXX Niedziela Zwykła

25.10.2020

 

1/ Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Panu Bogu wyrażamy dziękczynienie za nasz kościół parafialny i polecamy Dobremu Bogu tych, którzy go budowali.

 

2/ Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a zaraz po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz.18.30.

  

3/ Kartki na „wypominki” za zmarłych znajdują się na stoliku z gazetami. Prosimy wpisywać bardzo czytelnie imiona i nazwiska zmarłych. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św.   przyjmujemy na wypominki w kościele. W tych dniach można nabyć w parafii znicze i wkłady do zniczy.

 

4/ Codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną spowiedź przygotowująca nas do Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

5/ W związku z nasileniem epidemicznym przypominamy o konieczności zakładania maseczek w kościele podczas nabożeństw.

  

6/ W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych, a w poniedziałek Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. są odprawiane o godz: 7, 9, 11, 14 na cmentarzu z procesją i o 19.00. Po Mszy wieczornej różaniec za zmarłych.

W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7, 9 (o ile pogoda pozwoli Msza św. będzie wtedy na cmentarzu), i o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 15.00.

 

7/ Bardzo prosimy, aby nie wjeżdżać samochodami na cmentarz. Samochody zostawiamy na  parkingu przy kościele. Przypominamy, że kontener na cmentarzu jest przeznaczony na resztki ze zniczy i świec, dlatego po raz kolejny prosimy, aby nie wrzucać do kontenera wiązanek czy reszty traw. Zadbajmy wspólnie o porządek na naszym cmentarzu.

 

8/ Rada Parafialna w Uroczystość Wszystkich Świętych, będzie kwestować na utrzymanie cmentarza. Już dziękujemy tym, którzy są świadomi kosztów utrzymania cmentarza. Bóg za

 

9/ Kalendarz liturgiczny:

W środę: święto Świętych Apostołów  Szymona i Judy Tadeusza

 

10/ W minionym tygodniu odeszły do Pana śp. Barbara Obrochta oraz śp. Irena Nawrocka. Polećmy Je Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

 

 

Na rozpoczynający się nowy tydzień życzymy wszystkim parafianom i gościom Bożych łask i opieki św. Patronów. Szczęść Boże!

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, siedziba: Kościelisko, Kubińca 150.